Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Avatar: The Way of Water

  • Werewolf by Night

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

    ½

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • Morbius

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Dirtbag

    ★½

  • The Adam Project

    ½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Clerk

    ½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man

  • Black Swan

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • Watchmen

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★★½