Sort by

henryj17 has logged 68 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
31
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Morbius

Morbius

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
½
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Elvis

Elvis

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
½
Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
½
Edit this entry  
01
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Clerk

Clerk

2021
×
½
Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read prior review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry