joana has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Time I Saw Richard

The Last Time I Saw Richard

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry