Sort by

Hank has logged 499 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anger Management

Anger Management

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Girl of Cthulhu

Call Girl of Cthulhu

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Life After Pi

Life After Pi

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doberman Cop

Doberman Cop

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fatal Fury: The Motion Picture

Fatal Fury: The Motion Picture

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hackers

Hackers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Five Obstructions

The Five Obstructions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect Human

The Perfect Human

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch's Curse

The Witch's Curse

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Love

First Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
Read the review Edit this entry