Sort by

Hank has logged 77 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Girls und Panzer der Film Special: Arisu War!

Girls und Panzer der Film Special: Arisu War!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
M・Y・F・A・C・E

M・Y・F・A・C・E

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girls on F Street

The Girls on F Street

1966
×
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Girls und Panzer: The Movie

Girls und Panzer: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Clerks II

Clerks II

2006
×
★½
Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dirt

The Dirt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Magic

Black Magic

1949
×
★★½
Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
Edit this entry  
26
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
One October

One October

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nutty Professor II: The Klumps

Nutty Professor II: The Klumps

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Pity

Pity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Broken English

Broken English

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Edit this entry  
21
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★½
Edit this entry  
19
This Will Destroy You

This Will Destroy You

2017
×
★★
Edit this entry  
19
No Time

No Time

1994
×
Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sailor Moon SuperS: The Movie: Black Dream Hole

Sailor Moon SuperS: The Movie: Black Dream Hole

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sailor Moon SuperS: Ami's First Love

Sailor Moon SuperS: Ami's First Love

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gall Force: Eternal Story

Gall Force: Eternal Story

1986
×
★½
Edit this entry  
15
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paperman

Paperman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★
Edit this entry