Sort by

Hank has logged 44 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Chiller

Chiller

1985
×
Read the review Edit this entry  
30
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeff Garlin: Our Man in Chicago

Jeff Garlin: Our Man in Chicago

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doug Stanhope: No Place Like Home

Doug Stanhope: No Place Like Home

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doug Stanhope: Beer Hall Putsch

Doug Stanhope: Beer Hall Putsch

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sam Kinison: Live in Vegas

Sam Kinison: Live in Vegas

1991
×
Read the review Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Remote Control

Remote Control

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry