Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Million Dollar Legs

Million Dollar Legs

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Smart Money

Smart Money

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dowry of Life

Dowry of Life

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hitler Meets Christ

Hitler Meets Christ

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dogs

Dogs

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
That Uncertain Feeling

That Uncertain Feeling

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
His Majesty, the Scarecrow of Oz

His Majesty, the Scarecrow of Oz

1914
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blessed Event

Blessed Event

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry