RSS feed for Herb

Herb has logged 42 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Abyss

The Abyss

1910
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Our Man in Havana

Our Man in Havana

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Flip

Mr. Flip

1909
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Airship Destroyer

The Airship Destroyer

1909
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sealed Room

The Sealed Room

1909
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Princess Nicotine; or, The Smoke Fairy

Princess Nicotine; or, The Smoke Fairy

1909
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Witch's Cradle

Witch's Cradle

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Is True

All Is True

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Electric Hotel

The Electric Hotel

1908
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stenka Razin

Stenka Razin

1908
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantasmagoria

Fantasmagoria

1908
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Dollie

The Adventures of Dollie

1908
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Men Behind the Sun

Men Behind the Sun

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
4D Man

4D Man

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
City Lights

City Lights

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Braid

Braid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Satan at Play

Satan at Play

1907
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry