• The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Run

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Antebellum

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Greenland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Follow Me

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Looks That Kill

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★½

  • The Rental

    ★★★★

  • Infamous

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Valley Girl

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Scare Me

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Amulet

    ★★½

  • The Turning

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Countdown

    ★★