la rogue has logged 140 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bright

Bright

2017
×
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
29
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
½
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Edit this entry