la rogue has logged 23 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
½
Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
½
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry  
01
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Edit this entry