Sort by

Elle Driver has logged 471 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Beirut

Beirut

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
31
Pandorum

Pandorum

2009
×
★½
Edit this entry  
31
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Edit this entry  
29
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Breath

Breath

2017
×
★★
Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
The New Daughter

The New Daughter

2009
×
Edit this entry  
28
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Malevolent

Malevolent

2018
×
½
Edit this entry  
25
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★½
Edit this entry  
19
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
2.0

2.0

2018
×
Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry