Sort by

Elle Driver has logged 41 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
20
Traffic

Traffic

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Legend

Legend

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Clown

Clown

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★
Edit this entry  
13
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pi

Pi

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★
Edit this entry  
05
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
Edit this entry  
05
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cabin Fever 2: Spring Fever

Cabin Fever 2: Spring Fever

2009
×
Edit this entry  
04
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
The Collection

The Collection

2012
×
½
Edit this entry  
03
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry