la rogue has logged 43 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baskin

Baskin

2013
×
Edit this entry  
31
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Perfect Stranger

Perfect Stranger

2007
×
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Saint Laurent

Saint Laurent

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
02
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Edit this entry