Sort by

Elle Driver has logged 48 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
½
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Seethamma Vakitlo Sirimalle Chettu

Seethamma Vakitlo Sirimalle Chettu

2013
×
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
Edit this entry  
13
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
½
Edit this entry  
09
Splinter

Splinter

2008
×
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
A-X-L

A-X-L

2018
×
½
Edit this entry  
04
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry