Sort by

Elle Driver has logged 517 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Garden State

Garden State

2004
×
★★
Edit this entry  
30
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★½
Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Best of Enemies

The Best of Enemies

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Waking Life

Waking Life

2001
×
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry