• Our Father

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Cursed

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • Black Box

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★