• Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • LuLaRich

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Dating & New York

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Plan B

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Way I See It

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Becoming

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

  • The Willoughbys

    ★★½