Keith has logged 226 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
BUtterfield 8

BUtterfield 8

1960
×
Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Separation

A Separation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas a la Mode

Christmas a la Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry