Keith has logged 23 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Life Like

Life Like

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Little Ashes

Little Ashes

2008
×
★★
Edit this entry  
19
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joshy

Joshy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry