Sort by

Keith has logged 315 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Camp Cold Brook

Camp Cold Brook

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Edit this entry  
26
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rogue

Rogue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Centigrade

Centigrade

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Amulet

Amulet

2020
×
★½
Edit this entry  
18
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Cool Fish

A Cool Fish

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
Edit this entry  
14
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry