RSS feed for Aja
  • A Secret Love

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • The Clark Sisters: First Ladies of Gospel

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Miracle in Cell No. 7

  • Holy Expectations

    ★★★½

  • Hair Love

  • Jezebel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Mary Poppins Returns

  • American Gospel: Christ Alone

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

  • An Interview with God

  • Christopher Robin

  • BlacKkKlansman

  • The Rachel Divide

    ★★★★

  • Samson

  • Isle of Dogs

  • Waco

  • Come Sunday

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • The Star

  • Coco

  • First Reformed

  • The Shape of Water

  • Lu Over the Wall

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Baahubali 2: The Conclusion

    ★★★★

  • Hidden Figures

  • Moana

  • In This Corner of the World

    ★★★★½

  • Moonlight

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★★

  • Mr. Church

    ★★★½

  • Brennan

  • Bāhubali: The Beginning

    ★★★★

  • The Little Prince

  • Do I Sound Gay?

    ★★★

  • Ragamuffin

  • 12 Years a Slave

  • Blackfish

    ★★★★

  • Flight

  • Aiyyaa

  • Anna Karenina

    ★★★½

  • Brave

  • The Help

  • The Artist

  • Winnie the Pooh

  • A Separation

    ★★★★★

  • Black Swan

  • Babies

  • The Princess and the Frog

  • Fantastic Mr. Fox

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • Santa, the Fascist Years

  • The Secret Life of Bees

  • The Little Mermaid: Ariel's Beginning

  • Hot Dog

  • Meet the Browns

  • The Ark

  • Persepolis

    ★★★★½

  • Meet the Robinsons

  • Pan's Labyrinth

  • Nacho Libre

  • Marie Antoinette

  • Akeelah and the Bee

  • Bambi II

  • Kronk's New Groove

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

  • Beauty Shop

  • Shrek 2