Sort by

liz<3 has logged 86 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Behaving Badly

Behaving Badly

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Aftermath

Aftermath

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry