Sort by
  • She Inherited Danger

    ★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★

  • Creed III

    ★★★★½

  • Murdaugh Murders: A Southern Scandal

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • Plane

    ★★★½

  • Lullaby

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★★★★½

  • Christmas on Repeat

    ★½

  • The Killing Tree

    ★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Prey for the Devil

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Accursed

    ★★

  • Black Adam

    ★★½

  • The Visitor

    ★★½

  • Significant Other

    ★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Sins of Our Mother

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Alice, Darling

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Devil Conspiracy

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Mad Heidi

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★

  • If These Walls Could Sing

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • House of Hammer

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★½

  • Into the Deep

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Vesper

    ★★½

  • The Witch: Part 2. The Other One

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Dark Cloud

    ★★★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★½

  • The Aviary

    ★★★½

  • Room 203

    ★★½

  • The Twin

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Nameless Days

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½