Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Edit this entry