Sort by

Tim has logged 24 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Four of the Apocalypse

Four of the Apocalypse

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Locke

Locke

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Savage Beach

Savage Beach

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bloodlust: Subspecies III

Bloodlust: Subspecies III

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amazonia: The Catherine Miles Story

Amazonia: The Catherine Miles Story

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
06
No. 10

No. 10

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Seedpeople

Seedpeople

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry