Sort by

🌻 lindsay 🌻 has logged 34 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
French Exit

French Exit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
R#J

R#J

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ma Belle, My Beauty

Ma Belle, My Beauty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry