• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Old

  • France

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • The Big Trim

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Rock Bottom Riser

    ★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Liborio

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Angel of Death 3D

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Short Vacation

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Autofiction

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Beginning

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

  • All the Light We Can See

    ★★★

  • Days

    ★★★★

  • Siberia

  • Undine

    ★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • maɬni – towards the ocean, towards the shore

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Time

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Another Day at the Office

  • Sunday Afternoon at Denny's

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Fall

  • Subject to Review

  • The Sky Is Clear and Blue Today

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½