Nick has logged 12 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Don't Go Breaking My Heart

Don't Go Breaking My Heart

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Accident

Accident

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★½
Edit this entry  
06
My Lucky Stars

My Lucky Stars

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Islands of Fire

Islands of Fire

1955
×
Read the review Edit this entry