RSS feed for hexyourex
  • Phantom Thread

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Perfect Strangers

  • Ferdinand

  • Murder on the Orient Express

  • Marrowbone

  • Coco

  • The Babysitter

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

  • Thor: Ragnarok

  • Cold Skin

  • Still/Born

  • Dismissed

  • Muse

  • Happy Death Day

  • Ghost Stories

  • Blade Runner 2049

  • Holy Camp!

  • Tigers Are Not Afraid

  • Blue My Mind

    ★★★

  • 1922

  • The Motive

    ★★★½

  • Ayla

    ★★

  • The Maus

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Pyewacket

  • Mary Shelley

  • The Crescent

    ★★★

  • Mom and Dad

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Death of Stalin

  • The Ritual

  • It

    ★★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

  • Leatherface

  • Veronica

  • Thelma

    ★★★

  • Brackenmore

  • The Sinner

    ★★★★½

  • Detroit

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Wish Upon

  • Annabelle: Creation

  • Rough Night

  • You Were Never Really Here

  • The Beguiled

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

  • Baywatch

  • It Comes at Night

  • Stephanie

  • Dry Blood

    ★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • The Endless

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Bethany

  • Selfie

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★½

  • The Invisible Guardian

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Bottom of the World

  • The Bar

  • Super Dark Times

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Big Sick