• Elite Short Stories: Phillipe Caye Felipe

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • The Cover

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Girlfriends

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★★

  • Fake Famous

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Downfalls High

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Historias lamentables

    ★★★★

  • Zalamero

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Coven

    ★★★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • My Heart Goes Boom!

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Amaia: Una vuelta al sol

    ★★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Military Wives

    ★★★½