Natalia has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Price of Gold

The Price of Gold

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crashing

Crashing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Detour

A Christmas Detour

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Absence of Malice

Absence of Malice

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Requirements to Be a Normal Person

Requirements to Be a Normal Person

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Who Would You Take to a Deserted Island?

Who Would You Take to a Deserted Island?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Blame Karma on What Happens to You for Being an Asshole

Don't Blame Karma on What Happens to You for Being an Asshole

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Stonewall

Before Stonewall

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry