• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bubble

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • No Exit

    ★★★½

  • Three Months

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Calcium Clubhouse

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

  • Fresh

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Trolls Holiday in Harmony

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • In Retrospect

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • Injustice

    ★★

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★