Sort by

vasili has logged 279 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry