Sort by

vasili has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Descendants

Descendants

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry