RSS feed for Miguel-Megan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Salvage

Salvage

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Saving Sally

Saving Sally

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Sunday Beauty Queen

Sunday Beauty Queen

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Morgan

Morgan

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
★★
Edit this entry  
03
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Graduation

Graduation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Wailings in the Forest

Wailings in the Forest

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Boss

The Boss

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry