• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Hannah Ha Ha

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • The Territory

    ★★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • VOIR

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Ciao Alberto

  • Eternals

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • My Son

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • kid 90

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Crimson

    ½

  • Holidate

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Midnight Gospel

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★