RSS feed for Haley
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Out of Shadows

    ★★★★

  • Epicentro

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Identifying Features

  • The Platform

    ★★

  • Guest of Honour

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Planet of the Humans

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★½

  • Negative Two

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Tommaso

    ★★

  • Young Ahmed

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★½

  • The Projectionist

    ★★★★½

  • After Parkland

    ★★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★★

  • Burning Cane

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • The Hottest August

    ★★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • I Was at Home, But...

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★

  • Buoyancy

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Monos

    ★★★

  • This Is Not Berlin

    ★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • The A – Z of Aaliyah

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • A Faithful Man

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • 22 July

    ★★

  • Charlie Says

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Mountain

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★