RSS feed for Haley

Haley has logged 23 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
H Is for House

H Is for House

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Naz & Maalik

Naz & Maalik

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Powder Keg

Powder Keg

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kink

Kink

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baskın

Baskın

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry