RSS feed for Hugh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Happy Face

Happy Face

2018
×
Edit this entry  
24
Assassinaut

Assassinaut

2019
×
Edit this entry  
23
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mary Jane's Not a Virgin Anymore

Mary Jane's Not a Virgin Anymore

1996
×
Edit this entry  
22
Mope

Mope

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
Edit this entry  
21
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
Edit this entry  
21
Industrial Accident: The Story of Wax Trax! Records

Industrial Accident: The Story of Wax Trax! Records

2017
×
Edit this entry  
21
Werewolf

Werewolf

2018
×
Edit this entry  
20
Clickbait

Clickbait

2019
×
Edit this entry  
20
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Manivelle: The Last Days of the Man of Tomorrow

Manivelle: The Last Days of the Man of Tomorrow

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Manual

The Manual

2017
×
Edit this entry  
16
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Damage

Damage

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creation

Creation

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Newness

Newness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Loving

Loving

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venus

Venus

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Angels of Sex

Angels of Sex

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The One I Love

The One I Love

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flawless

Flawless

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Double

The Double

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★½
Edit this entry  
28
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★★
Edit this entry