RSS feed for Hannah

Hannah has rated 34 historical films.

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★½

  • Ed Wood

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★½

  • Gangs of New York

    ★★★½

  • Public Enemies

    ★★½

  • Man on the Moon

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Shakespeare in Love

    ★★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★½

  • All the President's Men

    ★★★★

  • Troy

    ★★★½

  • Pearl Harbor

    ★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Selma

    ★★★½