RSS feed for Hannah

Hannah has rated 16 war films.

  • Battlefield Earth

    ½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Lone Survivor

    ★★★½

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★½

  • 300

    ★★★

  • Platoon

    ★★★½

  • Saving Private Ryan

    ★★★★

  • Pearl Harbor

    ★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • Overlord

    ½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★½

  • The Wall

    ★★★½

  • Their Finest

    ★★

  • Testament of Youth

    ★★★★