• Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★

  • Snowdrop

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Photocopier

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Nevertheless,

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Move to Heaven

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Georgia

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • SMTOWN LIVE

  • True Beauty

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Rentang Kisah

    ★½

  • Record of Youth

    ★★★

  • Flower of Evil

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★½

  • Backstreet Rookie

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Extracurricular

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • The King: Eternal Monarch

    ★★

  • The World of the Married

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • When the Weather is Fine

  • Hi Bye, Mama!

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Itaewon Class

    ★★★½