Sort by

salsa has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
1987: When the Day Comes

1987: When the Day Comes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Georgia

Georgia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
What They Don't Talk About When They Talk About Love

What They Don't Talk About When They Talk About Love

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry