Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
Edit this entry  
10
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
Edit this entry  
25
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Edit this entry  
18
Blurred Lines: Inside the Art World

Blurred Lines: Inside the Art World

2017
×
Edit this entry  
17
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
Edit this entry  
15
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
Desperados

Desperados

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
Edit this entry  
04
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
Read the review Edit this entry