RSS feed for annika

annika has logged 238 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
Edit this entry  
21
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
Edit this entry  
20
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
SPF-18

SPF-18

2017
×
Read prior review Edit this entry  
01
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Am the Night

I Am the Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Flower

Flower

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry