• Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★½

  • Tolkien

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Act

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Top End Wedding

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • I Am the Night

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • Greener Grass

  • Knock Down the House

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • Serenity

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Vice

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Robin Hood

    ★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

  • Instant Family

  • Creed II

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

  • Swiped

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

  • Nobody's Fool

  • Indivisible

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Oath

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Night School

    ★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • Nappily Ever After

    ★★★★

  • Maniac

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

  • Widows

    ★★★★

  • Lionheart

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★