• Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Vox Lux

  • Boy Erased

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Destroyer

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • Roma

    ★★★★

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Freaky Friday

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Christopher Robin

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • W. Kamau Bell: Private School Negro

  • One Small Step

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Bilby

  • Set It Up

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Animal Behaviour

  • Tag

    ★★½

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Evil Genius

  • The Kissing Booth

  • Life of the Party

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Jonathan

    ★★½

  • Bao

  • #Roxy

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Marlon Wayans: Woke-ish

  • A Wrinkle in Time

  • The Party's Just Beginning

    ★★★½

  • Every Day

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • I Can Only Imagine

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Never Goin' Back

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★★

  • Wildlife