• Even Asteroids Are Not Alone

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Blurred Lines: Inside the Art World

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★★½

  • Power Rangers

  • Smurfs: The Lost Village

  • Love at First Sight

  • Flower

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Table 19

  • Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

  • Big Little Lies

  • Logan

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • A Dog's Purpose

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock: The Lying Detective

  • Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

  • Sherlock: The Six Thatchers

  • Why Him?

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hi Stranger

  • Michael Che Matters

  • Moana

    ★★★★½

  • Miss Sloane

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • The Accountant

    ★★★

  • 13th

  • The Girl on the Train

  • The Edge of Seventeen

  • The Founder

  • Sing

  • Queen of Katwe

  • Lion

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Bad Moms

  • Jason Bourne

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Nerve

  • Adventures in Babysitting

  • Central Intelligence

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Piper

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Now You See Me 2

  • The BFG

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Personal Shopper