Sort by
  • ADOLF

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Arnold

  • Asteroid City

    ★★½

  • Simsalabim

    ★★★★★

  • Third-Wheeling

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Last Week

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • When the Waves Are Gone

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Fragments of Paradise

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • A Day in Ghana with Kendrick Lamar

  • Santa Barbara

  • We Cry Together

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★½

  • Godland

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★½

  • A Short Story

    ★★★½

  • Lights, Like Angels, Flying

  • A Cloud Never Dies

  • Pas de trois

  • The Yin and Yang of Gerry Lopez

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Beck 45 - 58 Minutes

    ★½

  • Small, Slow But Steady

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Nest

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Lysande Jönssonligan - 40 år

  • Cycles

  • En resa till Peps Persson

    ★★★½

  • Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Awakening of Lilith

  • October 17th, 2021

  • Making Faces

  • History of Ha

  • No Time to Die

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • the watchers

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • The Night

    ★★★

  • Hälsö

  • The Green Knight

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

  • Belle

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Medium

    ★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • The Sarah Vaccine

  • STALLION

    ★★★★

  • Yasuke

  • Save Ralph

  • Phosphenes

  • A Floating World

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Hong Sangsoo – Winner of the Silver Bear for Best Screenplay